Czym są akcje i obligacje

Wielu z nas myśli, że zna się na giełdzie, że przecież tyle książek o tym napisano, w tylu filmach pokazano to miejsce, codziennie prawie można coś o giełdzie przeczytać lub usłyszeć w serwisach informacyjnych, że nie ma nic prostszego od inwestowania. Przecież każdy z nas wie jakie są najważniejsze pojęcia związane z giełdą i każdy ich używa – nawet w sytuacjach pozagiełdowych.

Czy aby na pewno to takie jasne? Czy na sto procent jesteśmy przekonani, że najważniejsze pojęcia związane z giełdą to dla nas chleb powszedni? Czy odróżniamy akcje od obligacji? Czy wiemy czym są akcje skarbowe? Czy wiemy, czym jest hossa i bessa oraz jak odróżnić jedną od drugiej? Czy wiemy, co się na co dzień na giełdzie robi i czym się zajmują od rana do wieczora jej pracownicy? Czy owi pracownicy to tylko maklerzy?

błąd konfirmacji zwany równiez efekt potwierdzenia to ochrona naszych przekonań do właściwych decyzji inwestowanie obligacje skarbowe podatek belki w obligacje skarbowe bez ryzyka

Jak widać świat giełdy rodzi wiele ciekawych pytań i pokazuje jej wiele aspektów. Dlatego, zanim bez zastanowienia stwierdzimy, że doskonale wiemy o co tam chodzi, lepiej spróbujmy trochę poczytać, dowiedzieć się więcej giełdzie. Zwłaszcza kiedy zamierzamy zająć się nią na poważnie, kiedy chcemy zacząć inwestować. Aby robić to poprawnie i z zyskiem, trzeba świat giełdy naprawdę bardzo dobrze poznać. Dopiero wtedy możemy być pewni, że się na giełdzie odnajdziemy.

kto wie po ile są obecnie akcje tp sa na giełdzie? Odwiedź nasze oddziały biuro maklerskie boś już dziś i zacznij inwestować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *